מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

מעל 1200 אתלטים ואתלטיות מכל מועדוני האתלטיקה בישראל ייקחו חלק באליפות ישראל ה-58 במרוצי שדה. זו אליפות האתלטיקה היחידה שמאגדת את כל הגילאים באותה תחרות

צילום: טיבור יגר 

מחר תתקיים בגבעת המופעים שבפארק גני יהושע אליפות ישראל ה-58 במרוצי שדה. אחרי שבשנה שעברה האליפות התקיימה בחלק המערבי של פארק גני יהושע, השנה חוזרת האליפות לגבעת המופעים בה התקיימה האליפות במשך שנים רבות. מרבית בכירי רצי הארוכות ישתתפו בתחרות שמהווה הכנה נוספת לקראת העונה המאתגרת הצפויה להם, ובעיקר על מנת לזכות בתואר לאומי חשוב נוסף.

 

בגברים המאבק על התואר יהיה חזק. בשלב זה של העונה קשה לנבא את הכושר בו מצויים האתלטים. העובדה שגירמה אמרה מהפועל אורן השרון שיפר לפני פחות מחודשיים את השיא הלאומי במרתון, יש בה כדי להצביע עליו כמועמד בכיר לתואר, אולם לתחרויות שדה יש האופי שלהן. יחד עם דמקה טשאלה וגיזאצ'ו פנטה, להפועל אורן השרון יהיה מה לומר במאבק על התואר הקבוצתי. קבוצה חזקה נוספת שתשלח מספר רצים למאבק על התואר היא הפועל עמק חפר הדסה נעורים שבשמה יתחרו טדסה גטהון, אגזה גואדה, בוקיאו מלדה, עומר רמון ותחלואיני מלקה. גם מועדון אתלטי הסמטה דרום ת"א שמנהליו הפכו את מרוצי השדה לאחד המקצועות החזקים שלהם ישלחו נציגות גדולה, מתוכה ניתן לציין את ג'מאל עבדאל מג'יד, גשאו איילה, דניאל מולושט, שמואל אבוהאיי, יעקב יעקב, לואיי אלפקי וסמי עבדול ג'אבר. מכבי תל-אביב ישלחו לתחרות הגברים את אדאנה צ'קולה, אשטו מוצ'ה וגודאדאו בלאצ'או.

 

הרצות הבולטות בקרב הנשים שמועמדות להיאבק על התואר הן כרואן חלבי ממכבי חיפה (אלופת ישראל בריצת כביש ל-10 ק"מ), מנטאמר ביקאיה מהסמטה דרום ת"א, לימור גוטפריד ושירי פרידמן ממכבי חיפה (אשר יחדיו יוצרות נבחרת מועמדת לזכייה בתואר הקבוצתי) ונועה ברקמן מא.ס. רמת השרון.

 

בקטגוריית הנוער (מתחת לגילאי 20) הרצים הבולטים יהיו אדיסו ביטאו ויהונתן כרמין מהסמטה דרום ת"א, אסף הררי (אלוף ישראל 2018 לנערים בריצת כביש ל-5 ק"מ) ויהונתן חיים מלידר ירושלים, דניאל אמביה ממכבי תל-אביב, דרג'ה צ'קולה ולאקייה אסמרה מהפועל עמק חפר הדסה נעורים וזמנו מוצ'ה ממכבי הישגים ראשל"צ.

אצל הנערות המועמדת הבכירה היא סיון אורבך ממכבי חיפה שחוזרת למעגל התחרויות אחרי עונה של התאוששות מפציעה קשה ברגלה.

 

בקטגוריית הקדטים (מתחת לגילאי 18) המועמדים הבכירים, בין הקדטים אדיסו גואדיה מהסמטה דרום ת"א, ובין הקדטיות נעה יעיש ממכבי הישגים ראשל"צ.

 

הניקוד הקבוצתי ייקבע על-פי 3 הרצים/ות הראשונים/ות בכל מועדון/אגודה.

בכל קטגוריית גיל יחולקו מדליות ל-3 הראשונים/ות.

בקטגוריה הקבוצתית יחולקו גביעים ל-3 המועדונים/אגודות במקומות 1-3 קבוצתי.

חלוקת המדליות האישיות תתבצע מספר דקות אחרי סיום כל מקצה, ואילו חלוקת הגביעים הקבוצתית תתבצע באופן מרוכז, לאחר סיום מקצה ילדות מתחת לגיל 12, בשעה 11:30 בקירוב.

 

לוחות זמנים

שעה

קטגוריית גיל

מרחק

07:30

בוגרים/ות (שנולדו ב-1999 וקודם...)

10,450 מ'

08:30

נערים (מתחת לגיל 20, ילידי 2000-2001)

8440 מ'

08:30

נערות (מתחת לגיל 20, ילידות 2000-2001)

6450 מ'

09:15

קדטים (מתחת לגיל 18, ילידי 2002-2003)

4420 מ'

09:40

קדטיות (מתחת לגיל 18, ילידות 2002-2003)

3130 מ'

10:00

ילדים מתחת לגיל 16 (ילידי 2004-2005)

2400 מ'

10:25

ילדות מתחת לגיל 16 (ילידות 2004-2005)

1900 מ'

10:40

ילדים מתחת לגיל 14 (ילידי 2006-2007)

1900 מ'

10:55

ילדות מתחת לגיל 14 (ילידי 2006-2007)

1100 מ'

11:05

ילדים מתחת לגיל 12 (ילידי 2008 ומעלה...)

1100 מ'

11:15

ילדות מתחת לגיל 12 (ילידות 2008 ומעלה...)

1100 מ'