מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

שלושה ישראלים ישתתפו בסוף השבוע בתחרויות במזרח הרחוק. דמיטרי קרויטור יתחרה בקפיצה לגובה במסגרת תחרות ליגת היהלום בשנגחאי שבסין. איתמר באסטקר ונעמה ברנשטיין

קרויטור על הבמה של הגדולים 

במחזור השני של ליגת היהלום לעונת 2016 שיתקיים בשנגחאי ביום שישי יתחרה גם דמיטרי קרויטור ממכבי תל-אביב. אלוף ישראל בקפיצה לגובה הוזמן להשתתף בתחרות, הגם שזו לא תהיה חלק מהמקצועות המנקדים לליגה. יחד עם זאת בתחרות משתתפים קופצים ששיאם האישי טוב יותר מזה של קרויטור שקבע בקיץ שעבר 2.29. בין יתר המשתתפים ייקחו חלק בתחרות בוגדן בונדרנקו האוקראיני – אלוף העולם 2013 וסגן אלוף העולם 2015, ירוסלב באבה הצ'כי – מדליסט הארד ממשחקי אתונה 2004, ג'סי וויליאמס מארה"ב וגואוויי ז'אנג המקומי – סגן אלוף העולם 2015. רגע לפני שהמריא לסין אמר קרויטור כי השאיפה שלו, בשלב זה של העונה, היא לעבור 2.20 מ'.

 

הזמנה מפתיעה יותר קיבלו קופצי המוט ממכבי תל-אביב, נעמה ברנשטיין ואיתמר באסטקר. הקופץ בעל השיא האישי של 5.20 מ' והקופצת שמתאמנת בשנה האחרונה בפולין, ובעלת שיא אישי של 3.80 מ' הוזמנו לתחרות מסורתית שנתית בבוסאן שבקוריאה, אשר מבטיחה למנצחים בה פרסים של 2700 דולר למנצח, 1800 דולר למקום השני ו-1350 דולר למקום השלישי. רק לסבר את האוזן, המנצח ב-2015 עשה זאת עם 4.91 מ'. הנסיעה של באסטקר מומנה באופן מלא ע"י הוועדה המארגנת. "היה לי חשוב להיענות להזמנה על מנת לפתוח דלתות חדשות לתחרויות הן עבורי והן עבור קופצי מוט ישראלים נוספים בעתיד", תאר באסטקר ערב נסיעתו.