מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

דוברומיר קראמארינוב, נשיא התאחדות מדינות הבלקן, קפץ לביקור בזק בארץ, במהלכו נפגש עם רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל. "אם תאבדו את מתקן האימונים שלכם, תאבדו את היכולת לארח תחרויות בינלאומיות"

רפי פלד (משמאל) וז'ק כהן (מימין) מעניקים לקראמארינוב תשורה 

דוברומיר קראמארינוב הבולגרי הוא כיום אחד האנשים החזקים באתלטיקה העולמית. השפעתו על קבלת ההחלטות ברמה הבינלאומית באה לידי ביטוי, לדוגמה, בעובדה שרגע אחרי שסבסטיאן קו נבחר לכהן כנשיא ההתאחדות האתלטיקה הבינלאומית, הוא הופיע בכנס השנתי של מדינות הבלקן, יחד עם סגנו סרגיי בובקה ונשיא ההתאחדות האירופית סוויין ארנה האנסן. קראמארינוב מכהן כנשיא התאחדות האתלטיקה הבולגרית משנת 2004, כנשיא התאחדות מדינות הבלקן משנת 2010, כסגנו של האנסן בהתאחדות האירופית, והוא אף חבר במספר ועדות חשובות של התאחדות האתלטיקה הבינלאומית.

קראמארינוב בן ה-58, שהיה בין השנים 1982-1972 רץ 400 משוכות ולאחר מכן עבר לאמן חלק מבכירי האתלטים בארצו, נחת אתמול בארץ והגיע לאצטדיון הדר יוסף, בו הוא צפה מעט במחזור ליגת מרכזי מצוינות שנערך במקביל באצטדיון, ולאחר מכן ערך סיור קצר במתקן כשהוא מלווה ברפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל ובז'ק כהן, מנכ"ל האיגוד. קראמארינוב התלהב מן העובדה שהמתקן מכיל אצטדיון תחרות מרכזי ובצמוד לו אצטדיון אימונים, אולם משהבין כי במקום מתוכנן שינוי משמעותי של בניית ולודרום, ציין: "אתם חייבים לעשות הכל כדי לשמר את אצטדיון האימונים הזה. אם תאבדו אותו, תאבדו למעשה את היכולת לארח תחרויות בינלאומיות. יש לכם אתלטים מצוינים שרק ירוויחו מכך שתארחו תחרויות ואלו הזדמנויות מצוינות לאתלטים הפחות מנוסים לצבור ניסיון, כך שיהיה עליכם לעשות כל שביכולותיכם על מנת לשמר את הקיים".

בנוסף הוחלט סופית כי ישראל תארח את הקונגרס השנתי של התאחדות מדינות הבלקן, וזה יתקיים בתאריכים 20-18 בספטמבר, ואליו יוזמנו שוב סבסטיאן קו, סרגיי בובקה וסוויין ארנה האנסן.

רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה בישראל התייחס לביקור הקצר: "כבוד גדול שדוברומיר ראה חשיבות בהגעתו ארצה לתיאום סופי של אירוח הקונגרס השנתי של התאחדות שתמנה בקונגרס 17 מדינות חברות – שליש מכמות המדינות המרכיבות את התאחדות האתלטיקה האירופית. הוא אדם מרשים, מבין עניין ויודע לקדם דברים. הביקור שלו בארץ יכול רק לתרום הן בתחום אירוח תחרויות בינלאומיות והן בקידום האינטרסים של האתלטיקה הישראלית במישור הבינלאומי".