מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

הילדים שהגיעו ליום האיתור הראשון בהדר יוסף, מהווים את אות הפתיחה לפרויקט ביוזמת איגוד האתלטיקה ו"אתנה" שמטרתו הרחבת הבסיס לתחילתו של עידן חדש בקפיצה במוט בישראל. אברבוך: "החלום שלי הוא לגדל קופצות וקופצים אולימפיים בקפיצה במוט"

 הילדים עם המאמנים ביום האיתור בהדר יוסף

ילדי תל-אביב והסביבה הגיעו היום (רביעי) לאצטדיון הדר יוסף, ליום האיתור הראשון מבין ארבעה בקפיצה במוט במטרה להתנסות, לראשונה, בחוויית הקפיצה במוט. בכך יצא לדרך הפרויקט, פרי יוזמה משותפת של איגוד האתלטיקה ו"אתנה" – המועצה הלאומית לקידום ספורט הנשים בישראל, שמטרתו איתור ילדים בעלי כישרון, פוטנציאל ורצון ללמוד את המקצוע, על מנת להרחיב את בסיס הפירמידה ולהצעיד את מקצוע הקפיצה במוט לנשים ולגברים לעידן חדש.

אברבוך מעביר ידע לקופץ חדש 

ארבעת מאמני הפרויקט – אלכס אברבוך, דני קרסנוב, קונסטנטין סמיונוב ורומן קוגן – סייעו לילדים בצעדיהם הראשונים בקפיצה למזרן בעזרת מוט למתחילים (מעין מעבר מכשול מים בסיוע מוט). הילדים שהגיעו, ברובם, מעיסוק בספורט בכלל ובאתלטיקה בפרט, ניסו לראשונה בחייהם לעבור גובה מסוים בעזרת מוט. קופץ העבר אלכס אברבוך, גדול אתלטי ישראל בכל הזמנים, בעל תואר אירופי כפול, בעל מדליות כסף וארד באליפויות עולם באצטדיון סיפר לילדים מעט על ההיסטוריה שלו ועל האופן בו השפיעה על חייו הקפיצה במוט. בנוסף ציין אברבוך: "אנחנו לא נמצא כאן ועכשיו את האלופים הבאים, אבל מכאן נרחיב את הבסיס ונגרום לילדים וילדות רבים להגיע ולהתאמן בקפיצה במוט. מאלפים יצאו גם אלופים. יכול להיות שהיום או באחד מימי האיתור הבאים יצמח האלכס אברבוך, הדני קרסנוב או הקוסטיה סמיונוב הבא. החלום הגדול שלי הוא לגדל קופצות וקופצים אולימפיים במקצוע האהוב עליי באתלטיקה".

 קונסטנטין סמיונוב עם קופצת מוט פוטנציאלית חדשה

ימי האיתור הבאים יתקיימו ב-3.3.16 בירושלים, ב-13.3.16 בוינגייט, שתיהן בהדרכת אברבוך, וב-31.3.16 בראשל"צ בהדרכת קרסנוב.