מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

רצת המרתון קבעה 2:35:27 שע' בלוס אנג'לס ושיפרה ב-1:09 דק' את שיאה בן ה-12 של נילי אברמסקי

קטיה גולדרינג רצה מצוין לשיא אישי ולאומי (צילום מתוך האלבום הפרטי) 

קטיה גולדרינג בת ה-25 ממכבי כיוונים באר-שבע קבעה הלילה שיא ישראלי חדש בריצת מרתון כשחצתה את קו הגמר של מרתון לוס אנג'לס בזמן של 2:35:27 שע' וסיימה במקום התשיעי בין הנשים במרתון שהיווה את תחרות המבחן האמריקנית למשחקים האולימפיים בריו. גולדרינג שגדלה וחיה בישראל עד גיל 16, שיפרה את שיאה האישי בכמעט 5 דקות, ואת השיא הישראלי, עליו הייתה חתומה נילי אברמסקי מ-2004, ב-1:09 דק'. יצוין כי שיאה של גולדרינג יאושר סופית לאחר השלמת שנת מגורים בארץ, זאת מאחר שבעבר, כשחיה בארץ, לא נרשמה לה ולו תוצאה אחת כאתלטית ישראלית.

גולדרינג רשומה באיגוד האתלטיקה הישראלי מזה כשנה וחצי, תחת אגודת מכבי כיוונים באר-שבע. בשנה שעברה היא הביעה את רצונה לייצג את ישראל בזירה הבינלאומית, ומרתון לוס אנג'לס היה למעשה תחרות המבחן הראשונה ליכולותיה, מאז פנייתה, על מנת שתוכל לייצג את ישראל בירה הבינלאומית. בנוסף לעובדה שתוצאתה טובה מתוצאת הקריטריון האולימפי, היא מקנה לה אף את הזכות להשתתף באליפות העולם בחצי מרתון שתתקיים בסוף מרץ בקארדיף, ובריצת חצי המרתון באליפות אירופה באמסטרדם. באשר למרתון שיתקיים במסגרת המשחקים האולימפיים בריו, ראשי איגוד האתלטיקה יבקשו דיון עם אנשי הוועד האולימפי הישראלי, אשר לו זכות הווטו האחרונה בדבר ייצוג המדינה על הבימה האולימפית.

 

תוצאות שהושגו בסוף השבוע ע"י אתלטים ישראלים בארה"ב

אינדלאו טקלה קבע 4:10.56 דק' בריצת 1 מייל בתחרות שהתקיימה בנאשוויל, טנסי וסיים במקום הרביעי. שני לנדן מא.ס. רמה"ש קבעה 2:08.47 דק' בתחרות בבוסטון וסיימה שלישית במקצה בו רצה. מוקדם יותר היא סיימה בריצת 500 מ' בתוצאה 1:13.61 דק' וסיימה שנייה במקצה שלה.