מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

מאור סגד השווה את ההישג הטוב ביותר לישראלי באולם ב-600 מ'. יפעת זליקוביץ', אמרי פרסיאדו, אינדלאו טקלה, מאור טיורי, טל בן-ארצי ועומר אלמוג שיפרו שיאים אישיים בתחרויות באירופה וברחבי ארה"ב

הישג מעולה לסגד והעונה רק החלה (צילום: טיבור יגר) 

מאור סגד (מכבי כיוונים ב"ש) שלומד ומייצג את מכללת מערב קנטאקי קבע בסוף השבוע את ההישג הטוב ביותר לאתלט ישראלי באולם בריצת 600 מ' (מקביל לשיא לאומי) כשחצה את קו הגמר ב-1:20.69 דק' והשווה למעשה את ההישג אותו קבע נועם דרסה ב-1998. בתחרות שהתקיימה באינדיאנה רץ סגד גם 60 מ' משוכות ב-8.58 שנ' וסיים במקום החמישי. באותה תחרות השתתף גם אינדלאו טקלה, הלומד ומייצג אף הוא את מכללת מערב קנטאקי. טקלה ניצח במקצה (השני) בו השתתף בריצת 3000 מ' ב-8:14.49 דק' ושיפר את שיאו ב-4.55 שנ'. התוצאה הזו מעלה את טקלה למקום ה-18 בכל הזמנים בישראל.

יפעת זליקוביץ' ממכבי הישגים ראשל"צ ואמרי פרסיאדו ממכבי תל-אביב סיימו בשבת את מסע התחרויות שלהם להונגריה כשהשתתפו באליפות הונגריה באולמות. זליקוביץ' קבעה 7.72 שנ' ושיפרה את שיאה האישי במאית אחת כשסיימה במקום החמישי. זליקוביץ' התקרבה כדי 3 מאיות מהקריטריון לאליפות מדינות הבלקן באולם. גם פרסיאדו שיפר את שיאו האישי במאית כשקבע בריצה המקבילה באותה תחרות 6.90 שנ' שהספיקו למקום השני, כשהמנצח מהונגריה קבע 6.82.

בתחרות שהתקיימה בלינקולן שבנבראסקה השתתפו שלושה ישראלים. עומר אלמוג (מכבי ת"א) ממכללת מרכז אייווה קבע 4:12.61 דק' בריצת המייל שכמעט ולא מתקיימת בישראל, אולם בארה"ב היא עניין כמעט שבשגרה. עבור אלמוג התוצאה מהווה שיפור של 83 מאיות לשיא האישי אותו קבע בריצתו הראשונה אי פעם למרחק זה לפני שבועיים. מאור טיורי מבולדר רצה 3000 מ' ב-9:40.30 דק', תוצאה המהווה עבורה שיפור של כ-38 שנ' לשיאה האישי באולם. אנסטסיה מוצ'קייב (כיוונים ב"ש) שהדפה כדור ברזל ל-14.91 מ', סיימה במקום ה-11.