מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

כ-60 אתלטים ואתלטיות בגילאי קדטים עד גיל 22 שעשו את חופשת החנוכה במחנה אימון מרוכז בהדסה נעורים וכמחצית הכמות של ילדים אתלטים בני ה-15 במחנה זהה בוינגייט, הועשרו בידע ובמוטיבציה ע"י אלופי אירופה וסגני אלופי עולם

האתלטיות במחנה בנעורים (צילום: טיבור יגר) 

ביום שלישי החלו במקביל שני מחנות אימון באתלטיקה: אחד בהדסה נעורים והוא כולל כ-60 אתלטים ואתלטיות (בשיתוף עם "אתנה") בגילאי קדטים עד 22 תחת ניהולם של רוגל נחום – המנהל המקצועי באיגוד האתלטיקה ושקד רוט – רכזת "אתנה" באיגוד האתלטיקה, ובהדרכתם של המאמנים מני פלד (ספרינט ומשוכות), נחום (קפיצות אופקיות), אנטולי שפרן (קפיצה לגובה), פאבל קוגן (קפיצה במוט) ועידן שפירא (זריקות). האתלטים מבצעים יחידת אימון בוקר ויחידת אימון אחר הצהריים, כאשר את יחידת האימון המאוחרת יותר מבצעים חלק מהאתלטים עם מאמניהם הפרטיים שמגיעים על מנת לפקח ולהדריך את חניכיהם. בערבים נהנים האתלטים הרצאות העשרה. במחנה נהנו האתלטים מהרצאותיהם של הג'ודוקא אריק זאבי ופיזיולוג המאמץ מולי אפשטיין. זאבי – כיום מאמן נבחרת הקדטים של ישראל בג'ודו, בעברו אלוף אירופה, סגן אלוף עולם ומדליסט ארד אולימפי, אשר מתפרנס כיום בעיקר מהרצאתו "לנצח בקרבות היום יום" בפני סקטורים רבים בישראל, החל מהעסקי, דרך הביטחוני, ובאחרונה החל גם במתן הרצאות בפני פורומים פתוחים. בהרצאתו מביא זאבי דוגמאות מקריירת הספורט שלו, כאחד הספורטאים המצליחים בתולדות מדינת ישראל, ומצביע על הדרכים והאפשרויות השונות להתמודד עם משברים ורגעי לחץ, ובעיקר להפוך אותם למנוף של מוטיבציה להצלחה ולהישגיות. האתלטים ישבו בכיסאותיהם כשעתיים, מרותקים, ובסוף קיבלו זמן וניצלו אותו על מנת לשאול את זאבי שאלות. יצוין כי זאבי העניק את ההרצאה בהתנדבות מלאה ואף נידב מידע וטיפים אותם הוא לא כולל בהרצאותיו הרגילות, אולם בגלל שהוא הרצה בפני ספורטאים (דבר שהוא ממעט מאוד לעשות), הוא ידע בדיוק לגעת בנקודות הרגישות והחשובות.

אפשטיין, בעצמו אתלט עבר וכיום פיזיולוג בכיר של המאמץ, העביר לאתלטים הרצאה בנושא "הפיזיולוגיה של השינה וחשיבותה להתאוששות".

 אריק זאבי מוקף באתלטים במחנה האימון בנעורים אחרי הרצאתו (צילום: טיבור יגר)

במקביל, במחנה בוינגייט, התקבצו כ-30 ילדים וילדות עד גילאי 15 בניהולו של עופר ישראלי – רכז תשתיות צעירות באיגוד האתלטיקה, ותחת הדרכתם של אריה קורצ'ק, רומן קוגן, מרק בלייכמן, ילנה סובניקוב ורומן רוזנברג.

 גם במחנה הזה קיבלו האתלטים הצעירים הרצאות מעשירות ידע. אנטולי שפרן הרצה על תולדות המשחקים האולימפיים בעת החדשה ואמש אלכס אברבוך סיפר להם על פנימיית המצוינות וסיפור חייו כאתלט.

 האתלטים הצעירים במחנה האימון בוינגייט

רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה ביקר את האתלטים במחנה וציין: "איגוד האתלטיקה רואה בקיום מחנות אימון לסגלים הצעירים כערך עליון. המחנות הללו ימשיכו להתקיים ואנו נשתדל, באמצעות אנשי המקצוע, להעניק ולהעשיר את האתלטים בכל הגילאים בידע ומיומנויות. אני שמח לראות אתלטים רבים כל כך מתאמנים יחד, מתפתחים מקצועית ומתעשרים חברתית".