מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

22 אותות, תעודות, מגנים, סיכות ופרסי הוקרה הוענקו ל-16 אנשים, בהם אתלטים, אתלטיות, מאמנים, חברי הנהלה ואיש תקשורת אחד במסגרת ערב הגאלה של האתלטיקה הישראלית שסיכם באירוע חגיגי את עונת האתלטיקה 2014-15

)מצטייני השנה (משמאל לימין): אלכס מרמן, אריאל אטיאס, דיאנה ויסמן, דימה קרויטור, רפי פלד, ד 

קהל של אתלטים ואתלטיות, מאמנים ומאמנות, שופטים ושופטות, פעילים ופעילות, בכירים בספורט הישראלי ונותני חסות שונים מילאו הערב את אולם ריימן בכבפר המכבייה בערב הגאלה של האתלטיקה הישראלית לסיכום עונת 2014-15. איגוד האתלטיקה העניק אותות ותעודות הוקרה, מגנים, גביעים ופרסים למצטייני השנה ולראויים להכרה על-ידו.

ד"ר אורי שפר, ראש מינהל הספורט הבטיח שתקציב הספורט גדל ושהדבר יתבטא גם באתלטיקה כענף מועדף. יו"ר איגוד האתלטיקה, רפי פלד, ברך והודה לספורטאים, למאמנים, לפעילים ולמתנדבים, כמו גם לוועד האולימפי ולנימהל הספורט, אולם לא חסך בביקורת על החוסר בתשתיות ועל תקציבים שמובטחים, אך לא מגיעים.

 

בחלק העיקרי של הערב העניק איגוד האתלטיקה במה, תחילה למי שהוסמכו כשופטי אתלטיקה חדשים, לאחר מכן לשלושה מקבלי אותו מטעם התאחדות האתלטיקה האירופית: עדנה בוקשטיין כאשת השנה בקידום וטיפוח האתלטיקה, אלכס מרמן כמאמן השנה בישראל וז'ק כהן, מנכ"ל האיגוד, את אות הניהול בספורט. אדם יעקובי, אריאל אטיאס, ענת מילמן, דיאנה וייסמן, אלונה וולודין, דמקה טשאלה, אולגה לנסקי, דקלה גולדנטל, יפעת זליקוביץ', איימרו עלמיה, דונלד בלייר-סנפורד, מאור טיורי, יבגניה זבולוטני, מרגריטה דורוז'ון וחנה קנייזייבה-מיננקו. הבאים היו עמיתי הכבוד החדשים של איגוד האתלטיקה: ד"ר רפי וישניצר וד"ר פטר דוידוביץ', ואילו העיתונאי אבינעם פורת קיבל את אות יקיר האתלטיקה על מפעל חייו באתלטיקה הישראלית. אחרונים חביבים היו מצטייני השנה: אריאל אטיאס כספורטאי הצעיר לשנת 2015, דיאנה וייסמן כצעירה לשנה זו (זכייה שנייה שלה בתואר ברציפות), אלכס מרמן כמאמן השנה, דמיטרי קרויטור כאתלט השנה וקנייזייבה-מיננקו כאתלטית השנה. קרויטור התרגש מאוד כשברך והודה למאמנו אנטולי שפרן שנכח אחרי התאוששות מניתוח. "בלעדיו, ובלי סיוע של אחרים, לא הייתי מגיע לאן שהגעתי".