מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

האתלטית שכיהנה כאלופת ישראל לנערות מ-2014, ואשר זכתה השנה במדליית הארד באליפות ישראל לבוגרות ב-10,000 מ', שמרה על התואר בריצת הכביש, הפעם בלהבים

מדליסטיות הנערות (מימין לשמאל): שירה אורן, נועה חייט ורחל גבריצאדיק 

היישוב הקהילתי הצפוני לבאר-שבע אירח היום (שישי), לראשונה, את אליפות ישראל לנוער בריצת כביש במסגרת המהדורה ה-28 של המרוץ הקרוי על שמו של סגן שי ארבלי שניצח במהדורה הראשונה של המרוץ, אולם ב-24 השנים האחרונות, לאחר נפילתו בפעילות מבצעית, המרוץ מוקדש לזכרו והנצחתו.

נועה חייט ממועדון טריאתלTים הגנה על תוארה כשחצתה ראשונה את קו הגמר במקצה ל-3 ק"מ בתוצאה 10:29 דק'. חייט בת ה-18 שזכתה השנה גם במדליית הארד באליפות ישראל לבוגרות בריצת 10,000 מ', זכתה בתואר הלאומי השני שלה לנערות. שנייה, בתוצאה 10:48 דק', סיימה רחל גבריצאדיק מאתלטי הסמטה דר' ת"א שהקדימה את שירה אורן, אף היא מטריאתלTים, בהדכתו של אילן גולדמן. אורן קבעה 11:21 דק' לזכייה בארד.

הזינוק 

תקלה אנושית גרמה לביטולו של המקצה ל-5 ק"מ שהיו אמור להוות אליפות ישראל לנוער במקצוע זה. בהזדמנות זו איגוד האתלטיקה מתנצל בפני כל הרצים ומאמניהם על טעות האנוש של מנהל המרוץ מטעם הוועדה המארגנת, שגרמה לתקלה בגללה הוטעו הרצים והגיעו לקו הסיום במרחק קצר מהמסלול שנקבע מראש. איגוד האתלטיקה יפיק לקחים מהמקרה וישתדל להבא לצמצם למינימום האפשרי את האפשרות לתקלות מעין אלו, על מנת שמקרים כאלו לא ישנו.

 

בסיום הריצות, בטקס חלוקת הגביעים והמדליות ברחבת המתנ"ס המקומי, ציין ראש המועצה אלי לוי לפני כולם כי הוא שמח על שיתוף הפעולה האסטרטגי בין המועצה לאיגוד האתלטיקה – שיתוף פעולה שבא לידי ביטוי בבחירת מרוץ להבים כתבנית המארחת של אליפות ישראל לנוער בריצות כביש, ולכשיושלם אצטדיון האתלטיקה המרשים שנבנה ביישוב, יורחב השת"פ גם לאירוח תחרויות אתלטיקה ארציות. ז'ק כהן, מנכ"ל איגוד האתלטיקה הודה לראש המועצה ולקהילה כולה על הזכות להתארח עם אליפות ישראל במרוץ להבים, וניצל את ההזדמנות להזמין את כל המשתתפים והצופים באירוע לאליפות ישראל ה-80. ראש המועצה הבטיח כי ידאג למספר אוטובוסים שיסיעו את תושבי המקום לאליפות שתתקיים בתאריכים 22-23 ביוני 2016.