מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

חמישה נבחרו למצטייני שנת 2015 באתלטיקה. הבחירה נעשתה בהתאם לקריטריונים המופיעים בתקנון המשנה של האיגוד בקטגוריית הענקת תואר מצטייני השנה.

חזר לעצמו ובגדול (צילום: ג'ירו מוצ'יזוקי) 

מצטיין השנה דמיטרי קרויטר

האתלט שפרץ לתודעה ב-2009 כשזכה באליפות העולם לקדטים, ולאחר מכן ב-2010 כשזכה במשחקים האולימפיים הראשונים לקדטים, חלף ב-2011 מעל 2.28 מ' וקבע את שיאו האישי ל-4 השנים הבאות. אחרי פציעות ותקופות קשות, חניכו של אנטולי שפרן חזר לעצמו השנה, שיפר את שיאו  האישי ב-1 ס"מ, שב לזירה הבין-לאומית הגבוהה ביותר, ולא פחות חשוב מכך, העמיד את עצמו שוב על דוכן המדליות בתחרות בינלאומית גדולה – אליפות אירופה עד גיל 22.

 

מצטיינת השנה חנה קנייזבה-מיננקו

אחרי שב-2013 סיימה במקום השישי באליפות העולם במוסקבה, ורשמה שיפורים לשיא הישראלי בקפיצה משולשת ובקפיצה לרוחק, היא חזרה משנת פציעות לשנה הטובה בחייה. היא החלה בזכייה במדליית ארד באליפות אירופה באולם, והסתיימה עם זכייה במדליית הכסף באליפות העולם, ועל הדרך שיפרה חניכתו של אלכס מרמן את השיא הלאומי פעמיים, ועוד 4 פעמים את השיא הלאומי בקפיצה משולשת באולם.

 

מאמן השנה אלכס מרמן

מאמנה של חנה קנייזבה-מיננקו, שאימן בעבר את בכירי האתלטים הישראלים כדוגמת קונסטנטין מטוסביץ', רוגל נחום, יוחאי הלוי ועוד, עשה הזאת הפעם באופן הכי גדול שלו עד כה, כאשר הביא את חניכתו לשיא יכולתה בתחרות המטרה החשובה ביותר בשנה.

 

האתלט הצעיר המצטיין אריאל אטיאס

הכישרון המבטיח ממכבי חיפה עשה השנה צעדים חשובים בקריירה, הגם שזו בתחילתה. כבר בשנתו הראשון בקטגוריית הקדטים הוא שיפר את השיא הלאומי בקרב 10 כשזכה באליפות ישראל בתוצאה 6143, והמשיך עם שיפור השיא הלאומי לקדטים בהדיפת כדור ברזל והביאו ל-18.25 מ'. חניכו של דני וולפברג השתתף לראשונה במפעל הגדול ביותר לבני גילו – אליפות העולם לקדטים, וזמן קצר לאחר מכן, בפסטיבל האולימפי לקדטים אירופאים, זכה במדליית הכסף הראשונה שלו בזירה הבין-לאומית.

 

האתלטית הצעירה המצטיינת דיאנה וייסמן

עבור הספרינטרית ממכבי ראשל"צ זו השנה השנייה ברציפות בה היא זוכה בתואר. השנה הגיעה הפריצה המשמעותית ביותר עם שיאים אישיים ששברו גם את השיאים הלאומיים ב-100 ו-200 מ'. אחרי ששיפרה שלוש פעמים את השיא לקדטיות ב-100 מ' והעמידה אותו על 11.75 שנ', אתו גם מחקה את אתסר שחמורוב משיא הנערות, ועשתה זאת גם בריצת ה-200 מ' עם 24.37 שנ', סיימה וייסמן את השנה עם מקום 10 באליפות העולם לקדטיות – ההישג המרשים ביותר של רצה ישראלית במפעל.