מקום 7 כללי לאסטל ולאנו ו-20 לדניס וליא
שני זורקי הדיסקוס ממכבי תל-אביב התקשו להגיע לשיאם האישי לאור התנאים הלא קלים ששררו במהלך התח...

חמישה ישראלים נכנסו למעגל התחרויות ביומה הראשון של אליפות אירופה עד גיל 22 שנפתחה היום (חמישי) בבירת אסטוניה. דמיטרי קרויטר ממכבי ת"א רשם את ההופעה המוצלחת מכולם כשעבר בניסיון הראשון שלו 2.05, 2.10, 2.15 ו-2.18, דורג ראשון במוקדמות ועלה לגמר בצורה הברורה ביותר שהעלתה אפילו את רף הציפיות ממנו בגמר שיתקיים בשבת, החל מ-18:51.

דמקה טשאלה ואקויה דרסך מאורן השרון השתתפו בגמר (ה-10,000 מ') הראשון באליפות. עלי קאיה הטורקי הפך את הריצה לאחת המשעממות בהיסטוריה, כאשר כבר מהסיבוב הראשון הראה ליתר יריביו שהוא בליגה שונה לחלוטין משלהם, רץ בקצבים אליהם הוא רגיל וברח לכל היתר, כשלמעשה כבר בשלב זה הוא סגר את הניצחון ומדליית הזהב הטורקית הראשונה באליפות. את הריצה הוא סיים ב-27:53.38 דק' ובשיא אליפות חדש. טשאלה הוביל את יתר הרצים בשלבים ארוכים מאוד של הריצה, אולם בקילומטר האחרון הוא לא יכול היה לפריצה של הרצים מרוסיה ומאיטליה שהותירו אותו מאחור וזכו בכסף ובארד בהתאמה. בסיום חצה שיאן ישראל מתחת לגיל 23 חמישי את קו הגמר בתוצאה 29:10.86 דק' ורשם הישג מכובד ביותר עבורו באליפות הבינלאומית הראשונה מסוגה בה הוא לוקח חלק. חברו לאגודה, דרסך, סיים במקום ה-15 בתוצאה 30:43.47 דק'.

את יום התחרויות עבור הישראלים התחיל אמרי פרסיאדו ממכבי ת"א בסיבוב הראשון בריצת ה-100 מ'. אם עד אתמול נקבע כי 24 אתלטים יעפילו לחצי הגמר (4 הראשונים בכל מקצה ו-4 המפסידים המהירים ביותר), הרי שאחרי הישיבה הטכנית הדבר השתנה ל-3 הראשונים בכל מקצה ו-4 המפסידים המהירים – כלומר רק 16 עולים לחצי הגמר. פרסיאדו זינק במקצה השלישי, סיים בו חמישי בתוצאה 10.76 (0.8-) ודורג במקום ה-24 הכללי. מחר (שישי) תינתן לאלוף ישראל ב-100 וב-200 מ' הזדמנות נוספת, כאשר ב-17:17 הוא יזנק במקצה השני של הסיבוב הראשון ב-200 מ' מהשביל החמישי (שבעה רצים במקצה) עם תוצאת השנה החמישית בטיבה במקצה, ממנו יעפילו לחצי הגמר שלושת הראשונים, אליהם יצטרפו ארבעת המפסידים המהירים מארבעת המקצים. רק שיפור שיאו האישי יכול להעניק לפרסיאדו סיכוי תיאורטי לעלייה לחצי הגמר.
 

בגשם שוטף ובתנאים קשים היה איתמר באסטקר ממכבי ת"א אחד מחמישה קופצי מוט שלא הצליחו לעבור את גובה הכניסה בתחרות המוקדמות שעמד על 4.80 מ'. מחד, הרמה הגבוהה של הקופצים הכתיבה גובה התחלתי של 5.00 מ'. לאחר הישיבה הטכנית הורד הגובה ל-4.90, וכאשר ראו המארגנים את התנאים אתם אמורים הקופצים להתמודד, הם החליטו על הורדת הרף ב-10 ס"מ נוספים, אולם כאמור לבאסטקר זה לא סייע.

 

מחר יצטרפו למעגל התחרויות גם רצי ה-400 מ' משוכות: אלכסנדרה לוקשין ממכבי חיפה ומאור סגד מכיוונים ב"ש. הציפייה הריאלית היא שיפור השיא האישי שלהם.